Czy warto poznać perfumy arabskie?

Posted By On 26 Cze 2014

Tradycyjne arabskie perfumy są charakterystyczne i wprawny miłośnik perfum rozpozna je od razu. Mają niezwykle silny aromat, który nie tylko trwa przez wiele godzin, ale także… zmienia się w czasie.

buteleczki

 

Nawet jeśli w jednym pokoju dwie osoby mają na sobie ten sam zapach arabski, jest to niewyczuwalne! Arabskie pachnidła, które najczęściej występują w postaci skoncentrowanych olejków, rozwijają się bowiem na skórze, dzięki czemu dają niepowtarzalny aromat swojej właścicielce. Różnicowanie się zapachu na skórze to efekt zastosowania naturalnych olejków zapachowych. To właśnie na nich bazują perfumy arabskie, podczas gdy te mainstreamowe opierają się na składnikach syntetycznych. Arabskie pachnidła są wyczuwalne na skórze od kilku godzin do nawet kilku dni.

SSC_0418

Polacy wciąż słabo znają arabskie perfumy. Część z nich zetknęła się już z nimi w czasie swoich wakacyjnych podróży do Egiptu czy Tunezji, ale warto pamiętać, że klasyczne arabskie perfumy spotkamy przede wszystkim na Półwyspie Arabskim. Czołowi producenci tradycyjnych arabskich pachnideł wywodzą się bowiem z Dubaju, Bahrajnu czy Arabii Saudyjskiej.

130917224835917

Tradycyjne arabskie perfumy można rozpoznać po składnikach. Oud to najsłynniejsza arabska nuta zapachowa. Ten destylat z konarów subtropikalnego drzewa agarowego rosnącego w Indiach, Kambodży i Indonezji jest niezwykle cennym i drogim składnikiem perfum. – Oud początkowo jest bardzo intensywny i złożony – jednocześnie balsamicznie słodki i przyprawowo ostry. Z czasem jednak osłabia się, pozwalając wyniknąć innym nutom zapachowym. Co ciekawe, od kilku lat oudem zachwycają się także największe światowe marki, takie jak Tom Ford, Hugo Boss, Giorgio Armani czy Christian Dior, które wypuściły na rynek własne perfumy z arabskim oudem.

OUD.CARAVAN

Perfumy arabskie to jednak nie tylko mocne oudowe kompozycje. Równie popularne są zapachy subtelne z przeważającymi nutami owocowymi połączonymi z nutami kwiatowymi i ziołami. Arabscy producenci równie chętnie jak po oud sięgają po różę, jaśmin czy drzewo sandałowe. – Wbrew obiegowej opinii, perfumy arabskie nie muszą być duszące, nadają się do noszenia na każdą okazję, niekoniecznie na wieczór. Kombinacje użytych składników w perfumach mogą zaskoczyć. Są to zapachy jednocześnie tajemnicze, zmysłowe, gorące, lekkie, orzeźwiające, intensywne i delikatne.

Herbal Tea - Jasmine Buds - Gallery 9

Jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z arabskimi pachnidłami, najlepiej na początku zaopatrzyć się w próbki kilku zapachów, najlepiej od razu w formie tradycyjnych olejków. Punktem odniesienia w poszukiwaniach mogą być choćby ulubione nuty znane nam z perfum innych marek. Zapach na pewno nie będzie taki sam, ale taka selekcja może być pierwszym krokiem do odnalezienia swojego arabskiego zapachu. – Arabskie perfumy nie są neutralne! Aby je pokochać, trzeba po prostu znaleźć swój zapach, by przekonać się, czy bardziej pasuje nam intensywny aromat oudu czy bardziej delikatny zapach róży.

atomizer


Categorys: Perfumy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aby dodać komentarz udowodnij że jesteś człowiekiem ;) *

Kategorie Bloga

U nas na Facebook’u

No recent Facebook posts to show

Sklepy
ONLINE