Geneza perfum arabskich

Posted By On 06 Mar 2014

W krajach arabskich perfumy już przed naszą erą odgrywały ogromną rolę, a sami Arabowie słynęli nie tylko z zamiłowania do nich, ale i ze znajomości samej sztuki tworzenia ich. Ci prawdziwi mistrzowie sztuki komponowania zapachów, przez długi czas byli monopolistami na rynku korzeni i aromatów. Zamiłowanie do wonności ma również swoje korzenie w Koranie, który je wychwala i nakazuje stosowania olejków zapachowych i pachnących kąpieli,  nie tylko w celach religijnych, lecz także dla własnej przyjemności.

Prorok Mahomet mawiał, że ponad wszystko kocha dzieci, kobiety i zapachy.  Epokowym krokiem w dziedzinie utrwalania zapachów było odkrycie przez Arabów właściwości alkoholu.

Perfumeryjną rewolucją stała się arabska metoda destylacji alkoholowej. Pierwsze nowożytne perfumy – wodę różaną wyprodukował w 10 stuleciu Avicenna- perski lekarz, uczony i poeta. W ten sposób stworzył dużo lżejszą wodę Różaną, a dzięki nowemu procesowi, perfumy stały się bardziej popularne i trafiały do szerszego grona ludzi.

Początkowo tworzono proste perfumy, z czasem zaczęto mieszać różnorakie kombinacje składników, osiągając nietypowe i wyszukane aromaty.


Categorys: Perfumy

Tags: 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aby dodać komentarz udowodnij że jesteś człowiekiem ;) *

Kategorie Bloga

U nas na Facebook’u

No recent Facebook posts to show

Sklepy
ONLINE