Miswak

Posted By On 23 Cze 2016

DSCN9956

MISWAK

Czy wiecie co to jest? Słyszałyście kiedyś o tym produkcie? Jeśli nie z ogromną przyjemnością opowiem Wam o nim. Zapraszam do czytania.

Miswak jest produktem do stosowania w jamie ustnej. Ma na celu oczyszczanie i wybielanie zębów, a także pomaga leczyć dolegliwości w jamie ustnej.

DSCN9954

Produkt pochodzi z Pakistanu, więc z etykiet raczej nic się nie dowiemy. Zauważyć można niewielką etykietę w polskim języku – dobre i to 😉 Miswak oklejony jest dodatkowo folią a następnie zapakowany do kolejnej folii. Trzeba się troszeczkę namęczyć by się do niego dostać ale to dobrze, im trudniej dostać się do produkty, tym lepiej jest on zabezpieczony i nie „macany” 😀

DSCN9955

Miswak jest to korzeń drzewa arakowego. Jeśli miałam go do czegoś porównać to będzie to korzeń chrzanu. Nie przypomina go tylko wyglądem, ale także zapachem. Nie zrażajcie się woń chrzanu czujemy tylko podczas użytkowania, potem ulatnia się.

DSCN9959

Właściwości:

  • zapobiega próchnicy i zapaleniu dziąseł
  • usuwa bakterie
  • chroni zęby przed szkodliwym osadem
  • leczy paradontozę
  • wybiela zęby
  • wzmacnia dziąsła i zęby
  • odświeża jamę ustną

DSCN9963

Miswak obieramy z jednego końca, ja zrobiłam to zębami, kora jest miękka. Obieramy go na wysokość ok. 1 cm i szorujemy zęby. Ząb po ząbku. Czynność wykonywałam ok. 20 minut podczas oglądania telewizji. Gdy widzimy, że końcówka jest rozdwojona, odcinamy ją nożem i powtarzamy czynności jak na początku. Co do wydajności to mi wystarczył na 2 miesiące. Używałam go 2-3 razy w tygodniu.

DSCN0028

Teraz pora na najważniejszą część posta czyli efekty i moje zdanie.

Miswak bardzo dobrze oczyszcza zęby, po przejechaniu językiem czujemy mega gładkość, którą nie uzyskamy po zwykłym szczotkowaniu zębów. Zapalenia dziąseł nie mam, więc ciężko wypowiedzieć się na ten temat. Zgodzę się z producentem w przypadku odświeżania oddechu i wzmocnieniu ząbków. Co do wybielania, niestety jak sami wiecie białe ząbki to moja obsesja. Próbuję wszystkiego i uzyskuję efekty ale na bardzo krótki czas. Miswak też ich nie wybielił, ale szczerze powiedziawsze nie liczyłam na cud 😀

DSCN0032

Podsumowując:

Bardzo fajny produkt za niewielkie pieniądze, bo jedynie 11 zł. Polecam wszystkim wypróbować. Z pewnością zauważycie poprawę Waszych ząbków.

 Opracowała: Angela Pe

zaafrikoooDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aby dodać komentarz udowodnij że jesteś człowiekiem ;) *

Kategorie Bloga

U nas na Facebook’u

No recent Facebook posts to show

Sklepy
ONLINE